İÇERİĞİ

Bitkisel İçerik

Yapay Kızlık Zarı İçeriğinde Hangi Bitkiler Var? Hymen marka yapay kızlık zarı hapları, %100 doğal içeriklerin en iyi ve en kalitesi bilim insanları tarafından doğadan toplanılarak formüle edilmiş tir.
Hapların bileşimine dahil edilen tüm ekstreler, Asya'da yüzyıllar boyunca kullanılan ve hiçbir yan etkisi olmayan "sağlığa zararı olmayan" saf bitkilerden elde edilmiş tir.

Piyasada bulunan diğer yapay kızlık zarı ürünleri gibi değildir, içinde yapay kan veya kimyasal bir bileşim bulunmamaktadır, tamamen doğaldır.

Safran

Safran

Safran, Tibet tıbbında yüzyıllarca kullanılan çiğdem sativus çiçeğinin kurutulmuş damgasıdır.
Safran, antioksidan, hastalık önleyici ve sağlığı teşvik edici özellikler olarak bilinen çeşitli bitki kaynaklı kimyasal bileşikleri içerir.
Vajinal enfeksiyonları, vajinal akıntıları, yanmaları, tahrişleri ve vajinal kaşıntıyı tedavi etmenin yanı sıra, anti-enflamatuar, antiseptik, analjezik, tonik, anti- sayesinde, premenstrüel sendrom, dismenore ve düzensiz menstrüasyon tedavisinde etkili bir bileşendir.
Oksidan ve anti-taşkınlık özellikleri bulunmaktadır.

Tümerik Yağı

Tümerik Yağı Curcuna

Tümerik yağı, "Curcuma yağı" olarak da bilinir, ayurveda'da anti-enflamatuar, antioksidan, anti-mikrobiyal, anti-kanser, immünomodülatör gibi çeşitli farmakolojik özellikleri nedeniyle bir "altın bitki" olarak kabul edilir.
Zerdeçalın yoğunluğunu azalttığı ve dönemlerde yaşanan ağrı; zerdeçal, pelvik bölge ve uterusta kan akışını uyarır, böylece hücre yenilenmesine yardımcı olur.
Zerdeçal, durgun kanı temizler ve adet kanamasını normalleştirmeye yardımcı olur.
Zerdeçal, uzun süreli lökobi rahatlama sağlar ve vajinal akıntının azaltılmasına ve ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
Curcuman'in anti-enflamatuar ve anti-mikrobik özellikleri, enfeksiyonları ve bunların neden olduğu enflamasyonu önler ve iyileştirir.

Propolis

Propolis Arı Tutkalı

Propolis veya "arı tutkalı" bal arılarının ağaç tomurcuklarından, özsu akışlarından veya diğer bitkisel kaynaklardan topladığı reçineli bir karışımdır.
Propolis, geleneksel ilaçlarda binlerce yıldır kullanılmaktadır.
Antibakteriyel, antienflamatuar ve antifungal özellikleri, Vulvovajinal Kandidiyazis (Vajinal Pamukçuk) ve maya enfeksiyonlarının patojenik mayaların büyümesini engelleyerek etkili bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı olur.
Kronik vajinal enfeksiyon için alternatif bir tedavi olarak Candida karşıtı ve Malassezia karşıtı bir ajan olarak kullanılır.

Aloe Vera

Aloe Vera

Aloe vera, vajinada sağlıklı bir dengenin korunmasına yardımcı olan, iltihap önleyici, mantar önleyici ve bakteri önleyici özellikleri için en yaygın ve iyi bilinen bileşendir.
Kozmetik alanında ismini sıkça duyduğumuz "Aloe Vera", Afrika'da yetişen bitkidir.
Sarısabır olarak da bilinen bitki Zambakgiller ailesindendir.
Aynı zamanda bu kadar çok güzellik ürününde bulunmasının nedeni hücre yenilenmesi teşviki dir.
Vajina hücre yenilenmesi sağlıklı bir cildin canlanmasına ve onarılmasına yardımcı olur.
Yani kısacası aloe vera'nın faydalı olmadığı birşey yok diyebiliriz, bu nedenle aloe vera tercih edilmektedir.